REZERVOVAŤ TERMÍN POBYTU

Aktivity & Voľný čas Kam na výlet

Dom v stráni má výbornú lokáciu pre zorganizovanie rôznych zážitových výletov. Aktivity, ktoré zabavia tak rodinu s deťmi, ako aj partiu priateľov, či zaľúbencov. Výlety môžte naplánovať, alebo len tak improvizovať.

Rebrík do neba

Dúbravica

Obľúbená atrakcia v neďalekej dedinke

Ponické srdiečko

Krásny výlet nielen pre zamilovaných

Čaro prírody Severného Podpoľania

Kostolík sv. Františka z Assisi

v Ponikách

Klenot stredovekej sakrálnej architektúry

Cykloturistika

Možnosť prenájmu e-bikov

Desiatky krásnych cyklotrás v okolí

AKO SI UŽIŤ POBYT NAPLNO

Opýtajte sa aj na ďalšie voľnočasové aktivity: k dispozícii je vonkajší gril, v letných mesiacoch bazén, nadšencov môže potešiť dobré mykologické zázemie v okolitých lesoch.

SKRATKA DO NEBA

Jedna zo zaujímavostí niekdajšieho artcampu, rebrík je dielom vizuálneho umelca Mateja Rosmányho. Nachádza sa v neďalekej obci Dúbravica. Nezvyčajná skratka do neba je vysoká približne päť metrov a je postavená z dreva. Rebrík je zaujímavý tým, že nie je o nič opretý a stojí len tak, akoby vo vzduchu. Zaujímavosťou je, že pokračuje ešte aj 1,5 metra pod zemou. Kto sa nebojí, môže vyliezť až hore. Trochu to tam kýva, ale ten výhľad určite stojí za to!

PONICKÉ SRDIEČKO

Ponické srdiečko je lavička lásky a nájdete ju kúsok za dedinkou Poniky. Nachádza sa hneď za obcou, pri hlavnej ceste, v smere na Banskú Bystricu. Lavička so srdiečkom vám vytvorí pekné pozadie na vašej fotografií a zároveň poskytuje výhľad na okolitú prírodu Severného Podpoľania.

STREDOVEKÝ KOSTOLÍK PONIKY

V obci poniky známej najmä vďaka básni Sama Chalupku sa nachádza vzácny klenot stredovekej sakrálnej architektúry s nadnárodným významom, kostolík sv. Františka z Assisi. Tento kostolík pochádza zo začiatku 14. storočia a v dejinách si mnoho vytrpel. V roku 1678, keď – slovami básnika – „padli Turci na Poniky“, bol spoločne s ostatnými stavbami v obci spustošený. Dnes je v plnej kráse obnovený, spravujú ho bratia kapucíni, ktorí ponúkajú i možnosť prehliadky s výkladom. Prehliadka určite stojí za to, v kostole sa nachádzajú prevzácne stredoveké fresky a iné sakrálne pamiatky, ktoré človek len tak niekde neuvidí. V areáli kostola ohradenom kamenným múrom stojí pôvabná drevená zvonička.

CYKLOTRASY A CYKLOTURISTIKA

V okolí Poník sa nachádzajú desiatky krásnych a obľúbených cyklotrás. Cyklomagistrála okolo sopky Poľana má 320 km a radí sa medzi najrozsiahlejší projket svojho druhu v Strednej Európe. Návštevníkom vieme odporučiť nielen trasu podľa náročnosti či zaujímavostí, menej skúsení cyklisti v tejto súvislosti možno ocenia aj požičovňu e-bikov.

PRENÁJOM ŠTVORKOLIEK

Terén v okolí domu je ideálnym miestom pre tých, ktorí vedia oceniť jazdu na štvorkolkách. Jazda na štvorkolkách patrí celosezónne k najobľúbenejším aktivitám návštevníkov, a nezáleží na tom, či ide o rodinný výlet alebo firemnú akciu.

VÝLETY NA KOŇOCH

V susedstve sa nachádza jazdecká škola. Koníky je možné si prenajať, majiteľ Vám poskytne sprievod, užijete si krásny výlet v okolí.